Відповідно до рішення Богданської  сільської ради від 07.12.2021 року   № 355 було створено комунальну установу «Центр надання соціальних послуг Богданської  сільської ради» (далі-Центр), для надання соціальних послуг жителям об’єднаної територіальної громади, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги

         Центр виконує такі основні функції: виявлення осіб (сімей), які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги та ведення бази даних щодо них; визначення індивідуальних потреб осіб (сімей) у соціальних послугах; організація, та надання соціальних послуг, здійснення інших заходів, зокрема щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану осіб (сімей), які перебувають у складних життєвих обставинах; спрямованої на запобігання складних життєвих обставин осіб (сімей); проведення інформаційно-просвітницької роботи з особами (сім’ями).

         Штатна чисельність працівників Центру в 2024 році складала –14 штатних одиниці.

         Відповідно до структури Центру в ньому створені такі штатні одиниці

        -завідуючий господарства-1

        - опалювачі -3

         -соціальні робітники- 6

        - фахівці із  соціальної роботи -2

        -  директор- 1

        -  Головний бухгалтер

 

         Центр надає соціальні послуги  на адміністративній території Богданської ОТГ: с.Розтоки, с.Видричка, с. Богдан, с.Луги.

        

Щодо роботи соціальних робітників:

 

У центрі працює 6 соціальних робітників у середньому навантаження на одного робітника становить 5 осіб, при нормі 6 осіб у зв’язку із з гірською місцевістю, транспортною недоступністю та досить великою  протяжності місця проживання

 

         Соціальний робітник – професіонал, що виконує комплекс робіт по догляду за пенсіонерами, інвалідами та одинокими непрацездатними громадянами похилого віку і зважаючи на їх немічність, інвалідність або хворобу, які не здатні до самообслуговування через часткову втрату рухової активності. Це найбільш вразливі верстви населення, які потребують постійного соціально-побутового обслуговування. Послуга надається на безоплатній основі,   надає послуги  передбачені договором, який укладено між одиноким непрацездатним громадянином та установою  де працює соціальний робітник

        За 2024 рік  виявлено 32 одиноких осіб.

з них: 11- одиноких, 7 - осіб з інвалідністю, 5- ветеранів праці, 6- осіб які є дітьми війни , 3-осіб лежачих

За поточний рік одиноким підопічним соціальної послуги допомоги вдома надано 20460  послуг безкоштовно. Відповідно державного стандарту соціальної послуги догляду вдома (картка індивідуальних потреб, індивідуальний план, договір про обслуговування та медичний висновок).   

Відвідування отримувачів послуги здійснюється соціальними робітниками від двох до трьох разів на тиждень, залежить від індивідуальних потреб осіб, та передбачає основні заходи, що складають зміст соціальної послуги догляду вдома.

      Одинокі громадяни отримували за місцем проживання понад 30 видів різних соціально-побутових послуг, серед яких:

- придбання та доставка продуктів харчування, промислових, господарчих товарів та медикаментів; 

-  оплата комунальних платежів;

-  прибирання житлового приміщення;

-  піднесення води, дров; 

-  розпалювання печі; 

-  приготування їжі;

-  прання і прасування білизни та одягу;

-  надання санітарно-гігієнічних послуг;

-  надання допомоги в обробці присадибної ділянки;

-  прибирання господарського двору;

-  допомога в оформленні субсидій та інші.  

         На всіх громадян що отримують соціальну послугу у центрі ведуться особові справи, визначаються  індивідуальні потреби в соціальній послузі, складаються індивідуальні  плани,  укладаються договори про надання послуг. Для обліку громадян, що отримують соціальні послуги в Центрі, постійно ведеться своя внутрішня база даних

         Фахівцями із соціальної роботи Центру періодично проводиться перевірка якості надання соціальних послуг за адресами підопічних.

Відповідно до Державних стандартів у центрі надаються такі соціальні послуги, як соціальний супровід; інформування; консультування;    представництво інтересів;  Догляд вдома; натуральна допомога; посередництво.

Вказані послуги отримують особи, сім’ї, діти та молодь, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

         Надання соціальних послуг здійснюють 2 фахівця із соціальної роботи. В середньому, навантаження на одного фахівця  склало – 220 осіб.

         За 2024 рік фахівцями центру на території громади  було охоплено   соціальними  послугами, а саме:                

- соціальний супровід осіб/сімей – 6 сімей (в них охоплено 3 дорослих 8 дітей );

- консультування –133 сімей охоплено 352 особи ;

- інформування – 29 сімей  38 особи;

- натуральна допомога – 105 особам.

  Всього послугами було охоплено – 495 осіб.

         Складено - 58 акти оцінки потреб сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах,  для визначення та надання  базових соціальних послуг.

            Головне завдання фахівця із соціальної роботи – професійна допомога клієнтам у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг (психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, інформаційних, соціально-медичних, соціально-економічних).

                Для забезпечення комплексної допомоги сім’ям та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, відпрацьовано механізм співпраці  фахівців із соціальної роботи з службою у справах дітей Богданськоїсільської ради; відділом соціального захисту населення; та шерифами Богданської долини.  З метою проведення ґрунтовної роботи  ведеться облік сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, інформація до якого надходить як із державних установ (служби у справах дітей,  медичних та навчальних закладів,  тощо)  а також особисто від громадян.

За 2024 рік фахівцями центру на території громади  було виявлено 139 сімей  на обліку перебували 8 сімей та осіб , в яких виховується  26  дітей

               За сприяння центру протягом звітного періоду організовано роботу щодо особи, яка перебувала у склажних життєвих обставинах - Надання соціальної послуги Посередництво за її зверненням для поселення на постійне проживання у Ясінянський територіальний центр Білінкевич Ганну Іванівну, з виготовленням документів, та повним поселенням

 Для жительки села Видричка-Кудрич Оксані  спільно з старостою села Видричка  та шерифом організовано тимчасове лікування в Обласний заклад з надання психіатричної допомоги м. Берегова, після чого особа почувається набагато краще.

-433 особам в тому числі ВПО за участю благодійної організації «пролісок» надано допомогу у вигляді продуктових та гігієнічних наборів

13 –сімей ВПО проживають у місці компактного проживання ,  їм надаються різні соціальні послуги а також за домопогою  благодійних організацій по мірі надходження забезпечуються , харчовими  та гігієнічними наборами.

 Також ВПО сім’ям роздано подарунки до святого Миколая

  32 особам які отримуть соціальну послугу догляд в дома  було роздано продуктові набори  соціальними робітниками до св’ятого Миколая

  Фахівці із соціальної роботи залучаються до комісій з догляду на непрофесійні основі

          На території  Богданської сільської ради проживає  3  дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на вихованні в  прийомні сім’ї, їм надано соціальну послугу  відповідно до потреб, супровід прийомної сім’ї  

              Також  фахівцем із соціальної роботи  відвідано 3 сімей в яких виховуються діти з інвалідністю, таким сім’ям, надавалися  інформаційні, соціально-педагогічні, соціально-економічні послуги.

            У 2024 році два фахівці із соціальної роботи  пройшли  підвищення кваліфікації, а саме:

   - підвищення кваліфікації за освітньою програмою  «Комунікація з військовими та ветеранами»

- підвищення кваліфікації за освітньою програмою "Міждисциплінарний підхід в контексті захисту прав та інтересів дитини, що опинились в складних життєвих обставинах"

- підвищення кваліфікації за освітньою програмою "підхід розвитку  основаного на привязаності"

По завершенню навчання фахівці  отримали сертифікат.

    На всіх отримувачів  послуг у відділі ведеться паперова та електронна  база даних.

            Кожного місяця з працівниками центрі проводяться наради на яких розглядаються питання якості надання соціальних послуг, здача поточної звітності, вирішення проблемних  питань та ін.

        Протягом звітного року скарг від отримувачів послуг не надходило.

 

 

                                      Щодо іншої діяльності Центру

 

В 2024 році  для всіх працівників  Центру були створені та облаштовані  робочі місця. Закуплена оргтехніка (комп’ютер, принтер), канцелярія для належного функціонування центру.