Усиновлення: крок за кроком...

  • 601

Служба у справах дітей Богданської сільської ради пропонує Вам ознайомитись з основними кроками для усиновлення дитини, у разі прийняття цього відповідального рішення.

Крок 1. Звернутись до служби у справах дітей (далі - ССД) за місцем фактичного проживання.

Крок2. Зібрати необхідні документи (термін – 1 місяць).

Крок 3. Фахівці служби у справах дітей здійснюють перевірку Ваших документів на відповідність вимогам законодавства, проводять обстеження житлово-побутових умов Вашого проживання (термін – до 10 робочих днів).

Крок 4.Служба у справах дітей, у разі надання позитивного висновку, ставить Вас на облік кандидатів в усиновлювачі.

Крок 5. Ви ознайомлюєтесь з банком даних на дітей, які підлягають усиновленню.

Крок 6. Служба у справах дітей видає Вам направлення для встановлення контакту із дитиною (термін дії направлення складає 10 робочих днів + можливість подовження терміну його дії на 10 робочих днів).

Крок 7. Про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною складається акт за формою.

Крок 8. Якщо контакт з дитиною встановлено, подається заява про бажання усиновити дитину

Крок 9. Орган опіки та піклування готує висновок про доцільність/недоцільність усиновлення та відповідність/невідповідність його інтересам дитини (з обов’язковим урахуванням згоди/незгоди на усиновлення самої дитини (якщо вона досягла відповідного віку) та керівника закладу в якому перебуває дитина) (термін – 10 робочих днів).

Крок 10. Суд приймає рішення про усиновлення.

Крок 11. Державний орган реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду про всиновлення вносить зміни до актового запису про народження дитини та видає нове свідоцтво про народження.

Крок 12. ДИТИНА СТАЄ ЧЛЕНОМ ВАШОЇ СІМ’Ї

 

Разом із заявою подаються такі документи:

  • Копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;
  • Довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС
  • Копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі
  • Висновок про стан здоров’я кожного заявника засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини ( у разі усиновлення дитини одним із подружжя)
  • Довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС
  • Копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням
  • Довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством.

 

Увага! Категорично забороняється законодавством самостійно звертатися до керівників закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою пошуку дитини!

 Спеціалісти служби у справах дітей Богданської сільської ради завжди готові надати консультацію з питання усиновлення та допомогти здійснити усі  передбачені законодавством кроки до усиновлення дитини. Звертайтесь: с.Богдан вул. Шевченка, 114.

Фото без опису