19 травня - День  пам'яті жертв політичних репресій

  • 65


Щороку, третьої неділі травня, в Україні вшановують пам’ять мільйонів загублених життів, знищених радянським тоталітарним режимом. Пам’ятна дата встановлена Указом Президента від 21 травня 2007.

Донині неможливо остаточно підрахувати кількість жертв політичних репресій в Україні часів сталінізму. Відомо лише, що десятки тисяч людей було розстріляно, а сотні тисяч пройшли через в'язниці, заслання, табори та приховані психіатричні репресії. Від тотального терору постраждали всі верстви українського населення - від інтелігенції до селянства.

Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об'єктами КДБ, а місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до архівів був заборонений.

Сучасна росія - наступниця людиноненависницьких ідей тоталітарного режиму. Як колись сталінський режим боявся і ненавидів кожен підкорений ним народ, так само зараз поводиться путінський режим, для яких найбільший страх викликає саме Україна. Українці ціною надзусиль й багатьох життів борються не тільки за те, щоб звільнити свою землю від російських окупантів, захистити незалежність, а й роблять все, щоб не допустити тоталітаризму на українських землях.

Ми маємо пам'ятати трагічні сторінки історії. 
Вічна пам'ять усім жертвам злочинних режимів.

Фото без опису