26 листопада – День пам'яті жертв голодоморів

Дата: 26.11.2022 08:00

День пам'яті жертв голодоморів вшановують щорічно в четверту суботу листопада. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.

Найбільш трагічним із них виявився голод 32-33 років, що був організований радянською владою під час сталінських репресій.

Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидом українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

У День пам’яті жертв голодоморів проводиться акція “Запали свічку пам’яті”. Кожен українець може запалити свічку на вікні, о 16 годині, під час хвилини мовчання.