Щодо отримання довідки внутрішньо переміщеної особи - роз'яснення

  • 472


         ЗУ “Про захист прав та свобод ВПО” визначає, що ВПО - це громадянин України, іноземець або особа без громадянства, які були змушені покинути своє постійне місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації.
          Постановою КМУ № 269 від 13.03.22 внесено зміни до Постанови КМУ №509 “Про облік ВПО”.
          На отримання довідки і внесення інформації до Єдиної бази даних ВПО мають право особи, які перемістилися з 24 лютого 2022р (дата введення воєнного стану) з наступних областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також м. Київ.
     Куди звертатися за отриманням довідки?
         Для отримання довідки особа повинна звернутися за місцем свого фактичного перебування до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
          Постанова передбачає можливість подання документів через портал Дія із включенням поданих даних до Єдиної бази ВПО та формування довідки в електронному вигляді. 
          При зверненні до цього органу, уповноважені особи видають довідку ВПО за своїм підписом і готують електронну справу для включення до Єдиної бази даних.
          Хто може звернутися та які документи потрібні?
          Особа від 14 років і старше подає документи особисто.
          Якщо особі не виповнилось 14 років, а також якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю – документи подає законний представник (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники.
           Від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина.
           Від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадідусь, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь яких родичей заяву подає представник органу опіки та піклування.
          Які документи потрібні?
    1. Заява (встановленого зразка).
    2. Документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України, або документ, що засвідчує особу і підтверджує її спеціальний статус.
    3. Свідоцтво про народження дитини. Додатково при необхідності подаються:
- документ, що засвідчує особу законного представника;
- документ, що підтверджує повноваження особи;
- свідоцтво про народження дитини, а також будь-які документи, що підтверджують родинні відносини між дитиною і заявником.
        УВАГА! У разі відсутності в документі відмітки про реєстрацію місця проживання на території, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, надаються докази, які підтверджують факт проживання на такій території на день виникнення обставин, що викликали переміщення. 
    Такими доказами можуть бути:  
військовий квиток, трудова книжка з записами про трудову діяльність, документ що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно, рішення державної адміністрації, виконавчого органу міської чи районної ради про влаштування дитини до дитячого закладу, в прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування, медичні документи, фотографії,  відеозаписи,  інші документи.
          Для дитини підтвердженням її місця проживання на момент виникнення обставин є місце проживання її батьків.
      Зазначеній вище категорії ВПО не передбачено виплату щомісячної допомоги на проживання за постановою КМУ 505, проте наразі будуть впроваджуватись інші механізми надання допомоги.

Фото без опису