ПАМ’ЯТКА для батьків дітей, що відвідують садочки, школи, заклади позашкільної освіти про порядок дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій

Дата: 24.02.2022 08:27

Для привернення уваги населення в надзвичайних ситуаціях перед передачею інформації включаються сирени.

ЗАПАМЯТАЙТЕ!  ЗВУК СИРЕНИ ОЗНАЧАЄ СИГНАЛ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ -  «УВАГА ВСІМ !».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач (проводового радіомовлення) або телевізор (в мережі кабельного телебачення) і слухайте повідомлення центральних органів виконавчої влади або виконавчого комітету міської ради.

Після подачі звукового сигналу(сирени) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації, територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження, порядок дій при надзвичайних ситуаціях, інша інформація.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі,  повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

ЯКЩО ГРОМАДЯНИН ЗНАХОДИТЬСЯ ВДОМА, при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

- тримати постійно включеними радіоприймач та телевізор для того, щоб слухати розпорядження і вказівки центральних, місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;

- повідомити про отриману інформацію сусідів;

- постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

- провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;

- за необхідності зайняти місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо), де можна укритися.

ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС У ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ  (магазині, театрі, на ринку тощо) негайно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись, де поблизу знаходиться укриття (за необхідності) і,  як найшвидше добратися і укритися в ньому, а якщо є час, якнайшвидше добратися до дому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

Батькам дітей, що відвідують садочки, школи, заклади позашкільної освіти РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ:

- до рюкзака дітей прикріпити позначку з інформацією про адресу постійного місця проживання, ваше прізвище та кінцевий пункт евакуації;

- до одягу дітей прикріпити позначку, в якій буде зазначено ім'я, прізви­ще та по батькові дитини, її рік народження, адресу постійного місця проживання і місця призначення;

- дітям дошкільного віку покласти у кишеню записку, де вказано пріз­вище, ім'я та по батькові, домашня адреса дитини та інформація про батьків.

Укриття, куди можуть евакуювати дітей, у разі сирени батьки завчасно можуть уточнити у закладах освіти.Фото без опису