Історія

  • 382

Фото без опису
   Розтоки розташовані на обох берегах 
Білої Тиси, за 6 км від Рахова. У селі струмок Берендей впадає у річку Білу Тису.

   Майже кожна частина села, присілок мають свою назву, зокрема: Усті-Ріки, Межиріки, Пелехоя, Янківка, Кривий, Медведиця, Меришір, Аршиці, Берендей, Штивйора, Тищора, Грегіт.

Історія

   Перші згадки про місцину в історичних документах відносять до 1651 р. за переказами, село заснували рибалки, які прокладали для ловлі риби ростоки (рукави).

   На території села розташовано три церкви. З них дві православної конфесії — Ілліївська та Георгіївська; Михайлівська греко-католицька церква та православний монастир Серафима Саровського, який розташований високо в горах, в урочищі Тищора. Це одна з найбільш високогірних культових споруд в Україні.

   Церква св. пр. Іллі. 1984.

   Дерев'яну церкву Пророка Іллі збудували в 1925 році (за іншими даними — у 1929) місцеві майстри Степан Кокіш та Иовнаш.

   За стилем церква була «середньогуцульською», тобто мала бокові прибудови обабіч видовженої нави і невеличку башту під шатровим верхом з главкою. Особливістю цієї церкви були башти з шатрами та главками над боковими раменами. Дерев'яна церква згоріла в 1976 р. В 1984 р. громаді вдалося збудувати цегляну церкву, яка в мурованому варіанті повторила композицію об'ємів дерев'яної церкви.

   Навесні 1998 р. завершення церкви замінили на цибулясті бані.

В селі (Аршиця) з 2003 року діє релігійна громада і храм Св. Георгія

 

   1 вересня 2007 року в Розтоках відкрито новозбудовану школу, яку реорганізували в ЗЗСО І-ІІІ ступенів

   Об'єднані з Розтоками  — колишні села в Україні, в Закарпатській області, в Богданській сільській громаді Рахівського району Закарпатської області Аршиця, Свинарки, Берендей, Межиріка, Мерешір, Устья-Ріки

Об'єднані з селом Розтоки рішенням облвиконкому Закарпатської області № 155 від 15.04.1967. Перша згадка у ХІХ столітті.