Богданська громада здобула призові місця у міжнародному проєкті «Таємниці України для тебе»

Дата: 09.11.2021 13:28

«Таємниці України для тебе» – міжнародний культурно-соціальний проєкт, організований благодійним фондом «Чисті Серцем» та Естонським Центром української культури. Головна мета, яка була у творців, – залучення громад до створення єдиної бази даних нематеріальної спадщини України.
           Села Богданської долини теж доєдналися до збору інформації, яка згодом буде впорядкована в унікальних книгах, виготовлених в давній «черпаний» спосіб.
           Заявки до Міжнародного культурно-соціального проєкту «Таємниці України для тебе», були подані серед 5000 тисяч інших претендентів на перемогу. Загалом було оголошено три номінації, а кількість переможців сягала більше 50 учасників у кожній з них.
     За результатами проєкту, Богданська територіальна громада увійшла в число переможців проєкту у таких номінація
•    у номінації «Автентична українська кухня» кухонне приладдя дісталося Марині Блох (с. Луги) за страву «Кулеша»;
•    у номінації «Ремесла» набір інструментів надіслали Тетяні Мартиш (с. Луги) за «Керамічну гуцульську писанку»;
•    у номінації «Пам’ятки культурно-історичної спадщини» виграла вітальну листівку із черпаного паперу Вікторія Ференц (с. Розтоки) за історію заснування рідного села;
•    у цій же номінації найцінніший приз – ноутбук виграла Олександра Чубатько з с. Богдана за історичну роботу «Гора Піп Іван Чорногорський» на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.